رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی: هنر سهم ناچیزی در گفته‌ها و مناظره‌های کاندیداها داشت/ کاندیداها مباحث اساسی هنر را مطرح نکردند

like ۰

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

محمد حسین ایمانی خوشخو؛ رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این نشست گفت: سند صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در برنامه های کمیسیون هنر و معماری قرار دارد تا با همکاری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی این سند تهیه شود.

ایمانی خوشخو ادامه داد: کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی مباحث هنری را دنبال می کند. سند معماری در کمیسیون تهیه و در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و اسناد سینما و موسیقی نیز در برنامه های کمیسیون است.

رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: وجه غالب در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فرهنگ و هنر است که پیامدها و نتایج اقتصادی هم خواهد داشت. در هنرهای سنتی و صنایع دستی اگر روح حاکم هنر باشد اقتصاد آن هم پایدار می شود و ضرورت دارد که از توانمندی صنایع دستی استفاده شود.

ایمانی خوشخو افزود: حمایت های معنوی از جایگاه هنر و فضاسازی مثبت برای فعالیت هنری ضرورت اصلی است که به توسعه هنر کمک می کند و کمک های مالی در مراحل بعدی اهمیت دارد. رونق صنایع دستی و هنرهای سنتی زمانی که دولت ها قدر این هنرها را دانستند بسیار زیاده بوده است. هنر از منابع اصلی و ریشه دار در کشور است و ارزش افزوده نیز دارد و لازم است هنرهایی که ریشه های ایرانی و بومی دارند و شناسنامه هویتی ما هستند حمایت شود.

رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به گفته های کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: در مناظره ها و گفته های کاندیداها کمتر به هنر پرداخته شد و جز چند مورد گذرا مباحث اصولی و بنیادین هنری مطرح نشد. امیدواریم در دولت دوازدهم حمایت های جدی تری از هنر انجام شود و کمیسیون هنر و معماری نیز در تعامل با دولت مباحث هنری را مطرح و بررسی کند و اسناد هنری در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود.

TEL

رسانه مهر فرجام یک کار گروهی است که توانستیم بستری را برای پیوند هموطنان و همه پارسی زبانان گیتی فراهم آوریم